שמאי חקלאי

שמאות חקלאית מתמקדת באומדן גידולים, הערכות שווי מבנים חקלאיים, הערכות כלכליות של הכנסות חקלאיות, טיפול וייצוג בעלי משקים במקרים של הפקעת קרקעות חקלאיות וטיפול בנזקים חקלאיים מול חברות הביטוח. במקרים בהם אין גוף מבטח, משמשת השמאות החקלאית לבדיקת אומדן והיקף הנזק, טרם הגשת תביעה נגד גורמי הנזק או האחראים לו.
במקרים רבים, שמאי חקלאי אמור למלא שתי פונקציות: שמאי חקלאי ושמאי מקרקעין. בתוך כך, נדרש השמאי להעריך את שווי הקרקעות החקלאיות עצמן וכן את שווי הנכסים הנדל"ניים הממוקמים עליהן. הכפילות במקרים הללו הינה מבורכת ואף עדיפה, לצורך ייעול ההליכים השונים והוזלת עלות השירות.

מתי זקוקים לשמאי חקלאי?

במקרים של נזק חקלאי (נזקי מזג אוויר קיצוני, נזקי עיתות מלחמה, נזקי תשתית לקרקעות, נזקי מערכות השקיה וצנרת, נזקי ריסוס ועוד), רצוי למהר ולפנות לשמאי חקלאי. המטרה: תיעוד הנזק והערכתו על ידי שמאי פרטי, בכדי להצטייד מראש בחוות דעת מטעמכם בפני שמאי / נציג הגוף המבטח. כמו כן, במקרים של הפקעות קרקע או ביצוע עבודות תשתית בשטח שלכם, יש להיעזר בשמאי חקלאי בכדי להציג דו"ח מטעמכם מול הרשויות הרלוונטיות.

כיצד לבחור את השמאי הנכון?

בניגוד לשמאי מקרקעין או רכב, שמאי חקלאי אינו מקצוע המחייב הכשרה אקדמית ומתן היתר / רישיון לעסוק בתחום. מה שהופך את התחום לפרוץ יחסית. בשנים האחרונות ניתן אמנם ללמוד מקצוע זה במסגרת לימודי חוץ בפקולטות לחקלאות. עם זאת, מדובר בקורסים המקנים ידע בסיסי בלבד, אך לא מעבר לכך.
לאור המצב, מומלץ ואף רצוי לפנות לשמאי מוסמך ובעל ניסיון במגזר הכפרי והחקלאי, בכדי לקבל מענה מקצועי, אמין ומקיף ככל הניתן. שמאי שכזה הוא יניב רפאל – שמאי מקרקעין בעל ניסיון של מעל 15 שנים בתחום ובעל התמקצעות במגזר הכפרי, משקים חקלאיים, מושבים וקיבוצים, בהם עיקר פעילותו. רפאל הינו שמאי מוסמך מטעם מועצת שמאי המקרקעין בישראל ובעל תעודת הסמכה ממשרד המשפטים.

מדוע דווקא יניב רפאל?

אנו, משרד "יניב רפאל – שמאות מקרקעין, שמאות רכוש, חקלאות ובוררות מקרקעין", נספק לכם שירותי שמאות מקיפים ומקצועיים לכל נזק חקלאי; גידולים או רכוש, מטעים, משקים, רפתות, חממות ועוד ועוד. איתנו תוכלו להיעזר במיטב המומחים ולקדם מגוון פתרונות לכל סוגיה. מוזמנים אלינו לפגישת יעוץ לא מחייבת. אנו, במשרד יניב רפאל, נדאג עבורכם לכל הנדרש.